Barcode: 8431876094534
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 515.0 kcal |
| Fat | 25.0 g |
| of which saturated | 9.8 g |
| Carbohydrates | 65.0 g |
| of which sugars | 26.0 g |
| Fiber | 0.8 g |
| Proteins | 6.9 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Harina de trigo (46,3%), azúcar (18,5%), grasa animal de cerdo (18,5%), vino dulce (14%), sésamo (1,1%), canela (0,8%) y antioxidantes (D-mezcla-tocoferoles y Ascorbil palmitato).
Allergens
gluten
sesame seeds
Related Products in Snacks
Toaster tarts frosted chocolate fudge 12 count
Millville
E NOVA 4
Ciccolato al latte
Riquet
E
Toaster Tarts Frosted Strawberry
Millville
E NOVA 4
Zartbitter Konfekt Waffeln
Aldi Gourmet Finest Cuisine
E NOVA 4
Eisbecher-Pralinen - Summer Edition
Moser Roth, AMALU
E NOVA 4
Délice - Weiß
Moser Roth
E NOVA 4
Délice - Collection
Moser Roth
E NOVA 4
Délice - Edelvollmilch
Moser Roth
E NOVA 4
Kazjes Wunderstern
Aldi, Smile Factory, Sweet-Land
E NOVA 4
Milk friends
Choceur,Lidl,Rübezahl Schokoladen
E NOVA 4
Lieblings-Pralinen mit alkohol
Aldi,Moser Roth,Wiebold
E NOVA 4
Premium Trüffel
Moser Roth,Aldi,Wiebold
E NOVA 4