Barcode: 8431876062700
Roscos vino
by Carrefour
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
organic
distributor labels
carrefour quality
green dot
nutriscore
nutriscore grade e
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 24.0 g |
| of which saturated | 9.7 g |
| Carbohydrates | 66.0 g |
| of which sugars | 26.0 g |
| Fiber | 0.6 g |
| Proteins | 4.8 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Harina de trigo, grasa animal de cerdo (con antioxidantes: D-mezcla-tocoferoles y Ascorbil palmitato), vino (15%), azúcar, anís en grano (2%), semilla de sésamo, canela (1%)
Allergens
eggs
gluten
nuts
sesame seeds
Related Products in Snacks
Digestive av fullkornsvete
Axfood, Eldorado
E NOVA 4 Eco-Score D
Onigiri Tamago Gurke
natsu
D NOVA 4
Intense Dark Chocolate Sea Salt Soiree Squares Case Pack
GHIRARDELLI
E NOVA 4
Crinkle Cut Snacks Sweet Chilli & Sour Cream Flavour
Fantastic
D NOVA 4 Eco-Score B
Vanilla Almond
RXBAR
D NOVA 4
Orange-Cake minis
Rewe Beste Wahl
E NOVA 4 Eco-Score E
Chrupki Curly
Lorenz
D NOVA 4
Jeden Tag Müsliriegel Nuss 4306188047254 Müsliriegel mit gerösteten Haselnusskernstückchen und Erdnusskernen
Jeden Tag
D NOVA 4 Eco-Score D
Pretzel Crisps bites
Snack Factory
E NOVA 4 Eco-Score B
Beignets d'aubergines
A Capella
C NOVA 4 Eco-Score B
Double Chocolate Mini Bites
M&S
E NOVA 4 Eco-Score C
Filo-tubs XL
Lutti
NOVA 4 Eco-Score B