Barcode: 3114468001145
Rosé framboise grenadine cranberry
by Noirot
Processing
NOVA 4
Labels
natural flavors
pme plus
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 121.0 kcal |
| Fat | 0.6 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 3.3 g |
| of which sugars | 1.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Vin rosé 63,8% (sulfites), eau, sucre, arômes naturels framboise (0,5%), grenade (0,2%) et cranberry (0,2%), arômes naturels, conservateur: sorbate de potassium
Allergens
sulphur dioxide and sulphites
Additives
e202
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Veuve Clicquot Champagne Ponsardin Brut
Champagner weiss, Veuve Clicquot Champagne Brut
NOVA 3
Apéritif Gambetta
Gambetta
E NOVA 4
Bob Evans, French Vanilla Cappuccino
Bob Evans
D
IHOP, Sweet Iced Tea, Sweet Version, 30 Fl Oz
IHOP
B
Abatilles Saint Anne
Abatilles, Sainte-Anne
A NOVA 1
Thè limone
San Benedetto
E NOVA 4
Papa John's, Schweppes Ginger Ale Raspberry, 2 Liter
Papa John's
E
Camomilla
Bonomelli
NOVA 4
Taco Bell, Mtn Dew Sangria Blast, 20 Oz
Taco Bell
C
Sonic, French Vanilla Add In Only, RT 44
Sonic
E
Papa John's, Brisk Tea Raspberry, 20 Oz
Papa John's
B
Perkins, Cabernet
Perkins
B