Barcode: 0077052619061
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 106.0 kcal |
| Fat | 3.2 g |
| of which saturated | 1.1 g |
| Carbohydrates | 3.5 g |
| of which sugars | 3.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 16.9 g |
| Salt | 2.7 g |
Ingredients
Cured with water, sugar, salt, contains 2% or less of: sodium lactate, sodium phosphate, flavoring, sodium diacetate, sodium nitrite.
Additives
e250
e262
e262ii
e325
Related Products in Meals
Ravioli frais au saumon fumé
BIO VERDE
C NOVA 3
Francesco
Ready To Eat
C NOVA 4
Torten creme
Dr. Oetker
D NOVA 4
Salatbox Hähnchenbrust mit Senf-Dressing
Meal Quick, Tacken
C NOVA 4
Salatbox Klassisch Vegetarisch mit Joghurt-Dressing
Meal Quick, Tacken
C NOVA 4
Maultaschen Gemüse
bio verde
C NOVA 4
frische Ravioli mit Trüffelpilzen
Bioverde
D NOVA 3
Salad to Go - Grilled Chicken
Nico Frisch
A NOVA 4
Ravioles fraîches aux légumes
Bioverde
C NOVA 4
Kleiner Mahlzeitsalat Falafel
Fresh Quality, Fresh Quality by Tacken, Tacken
C NOVA 4
Tortelloni, Frisch, Bärlauch
Bio verde
C NOVA 3
Salad to Go - Veggie Love
Nico Frisch
B NOVA 3