Barcode: 5030343836740
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 570.0 kcal |
| Fat | 45.1 g |
| of which saturated | 6.8 g |
| Carbohydrates | 13.8 g |
| of which sugars | 7.7 g |
| Fiber | 7.4 g |
| Proteins | 23.5 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
CASHEWS (33%), ALMONDS (33%), PEANUTS (26%), SUGAR, HARISSA SPICE DRIED MIX (CHILLI, CUMIN, CORIANDER, SMOKED PAPRIKA, SALT, GARLIC, RICE FLOUR, LEMON PEEL), ROSE FLAVOURING, COLOUR: PAPRIKA EXTRACT.
Additives
e160c
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Biscottes au froment
Maître Jean Pierre
C NOVA 4
Baguette seigle
Auchan
C NOVA 4
Olives noires à la grecque
baresa
E NOVA 3
Patatas artesanas al estilo tradicional
Snack Day
C NOVA 3
Pain à la farine complète
Auchan
C NOVA 4
Lentilles vertes du Puy
Gaec de Tallobre
A NOVA 1
Chapelure pour toutes préparations panées
Dilecta
B NOVA 3
Pain de campagne au noix
Auchan
C NOVA 4
Bio citron plein sud
Biscottes aux céréales et aux graines
Maître Jean Pierre
C NOVA 4
Huile d'olive vierge extra biologique d'Espagne
Biotrend
B NOVA 2
Bio pur jus fruits du verger
solevita
E