Barcode: 00727303
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 367.0 kcal |
| Fat | 31.3 g |
| of which saturated | 2.7 g |
| Carbohydrates | 9.3 g |
| of which sugars | 6.4 g |
| Fiber | 6.2 g |
| Proteins | 3.0 g |
| Salt | 3.0 g |
Ingredients
Red Peppers (59%), Rapeseed Oil, Dried Red Peppers, Red Wine Vinegar, Concentrated Lemon Juice, Salt, Mint (1.5%), Red Chilli Purée (1.5%), Dried Rose Petals (1%), Crushed Red Chillies (1%), Paprika Extract, Smoked Paprika, Garlic Purée, Smoked Chillies, Ground Coriander, Ground Cumin, Caraway Seeds, Ground Cloves.
Additives
e160c
Related Products in Condiments
Vinagre de manzana
Vegetalia
NOVA 2
Ketchup
D NOVA 4
Tomate frito
Coviran
B NOVA 4
Vinagre de vino
Coviran
NOVA 2
Ketchup
Unide
D NOVA 4
Mayonesa
Unide
D NOVA 4
Mostaza
Unide
D NOVA 4
Salsa boletus
Juker
D NOVA 3
Mayonesa agricultura ecológica
Vegetalia
E NOVA 4
Gomasio natural
Vegetalia
D NOVA 3
Salsa Alioli
Unide
E NOVA 4
Crema de vinagre balsámico de módena
Coviran
NOVA 4