Barcode: 8718858612239
Rose Lemon Ade
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
triman
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 21.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.9 g |
| of which sugars | 4.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Eau gazéifiée, sucre, concentré de jus de citron, arôme naturel de rose-citron avec d'autres arômes naturels, denrées alimentaires colorantes : concentré de carottes ; édulcorant : sucralose.
Additives
e955
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Farfalle (Bow Ties)
DeLallo
A NOVA 1
Burger Buns Brioche
Butcher's Burger,Penny
D NOVA 4 Eco-Score B
Sweet Potato Chips
Jackson's
D NOVA 3 Eco-Score B
Himbeeren tiefgefroren
All Seasons
A NOVA 1 Eco-Score C
Cottage White Bread
Village Hearth
C NOVA 4
Vegetable Medley
Ben's Original Bistro Express
B NOVA 4
Spanish Style Ready Rice
Ben's Original
D NOVA 1 Eco-Score C
da Montare
Trevalli Cooperlat
D NOVA 4
Organic Classic Tomato Ketchup
Smash Kitchen
D NOVA 3 Eco-Score B
100% Pure Apple Juice
SunRype
NOVA 1 Eco-Score C
Chia Samen BIO
Alnatura
A NOVA 1 Eco-Score D
Margarina Iberia 4 en 1 sin sal
Iberia
E NOVA 4 Eco-Score E