Barcode: 0072310010277
Rose & Mint Herbal Tea
by Bigelow
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
kosher
no gmos
kosher parve
non gmo project
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | β |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | β |
| Fiber | β |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | β |
Ingredients
Rose blossoms, chamomile, hibiscus, tulsi leaves, licorice root, passionflower, skullcap, natural rose and raspberry flavors, rose hips, apples, peppermint, elderberries, raspberries
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Holiblack Spicy Blackberry Honey-Lime (Holi) Drink, Holiblack
B NOVA 3
Marvelous Mint Dark Chocolate Hot Chocolate Mix
Castle Kitchen
NOVA 4
Superfood Tea Cubes
NOVA 1
100% Apple Juice from Concentrate with Vitamin C Added
Great Value
Bio Hafer Drink
Take It Veggie
D NOVA 3
Mana pamplemousse
Mana
C NOVA 4
Peach Soda
Farming Karma Fruit Co. π¨π¦
B NOVA 4
Pomegranate Juice, Cold Pressed
Organic Ruby
E NOVA 1
Holi Eh (Eh = Extra Holi) Spicy Ginger Drink, Holi Eh Spicy Ginger
D NOVA 3
Medium Roast Coffee
B NOVA 1
Splash Orange Mango Juice
Great Value β’ Walmart, Great Value
C NOVA 4
Mana mΓ»re et hibiscus
Mana
NOVA 4