Barcode: 5053826480940
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 240.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 65.0 g |
| of which sugars | 60.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, Water, Rose Petals (12%), Acidity Regulator: Citric Acid: Geling Agent: Pectin; Apple Juice Concentrate.
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Son d'avoine à saupoudrer
Gerblé
A NOVA 1
Pane di segale integrale
cereal
B NOVA 3
Crousti Avoine Coco 3 sons Gerblé
gerblé
D NOVA 4
Avena calcio
Gerblé
D NOVA 4
tartines craquantes riz châtaigne
Céréal Bio
C NOVA 3
Tisane minceur détox goût naturel gingembre doux
Vitaflor
B
Pain complet de seigle aux graines de tournesol
Céréal BIO
A NOVA 3
Pétales de céréales AU CHOCOLAT
Gerblé, Gerblé SANS GLUTEN
D NOVA 4
Pain Azyme au Froment
Céréal Bio
A NOVA 1
Recette indienne quinoa et curry
Céréal bio
A NOVA 4
Pain compet de seigle
Cereal Bio
A NOVA 3
Mini croq bio emmental
Céréal bio
B NOVA 4