Barcode: 3800030270926
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 248.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 62.0 g |
| of which sugars | 59.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Rosa Damascena petals - 40%, glucose-fructose syrup, sugar, gelling agent: pectin, acidity regulator: citric acid. Total sugar content 59g per 100g. Prepared with 40g of rose petals per 100g.
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Zumasol piña
zumosol
D NOVA 4
Nectar de Melocoton
NOVA 4
Panteff
C NOVA 4
Coeur de Palmier Médaillons
Demasa, La Cima
A NOVA 3
Jugo de naranja y zanahoria
Dos Pinos
D NOVA 4
Whole grain gluten free Oat Flour
yourhealthstore.co.uk
A NOVA 1
Frijoles negros enteros
Del Trópico
NOVA 4
Farina tipo 0
A
Jugo de Naranja
Dos Pinos
E NOVA 3
ALMOND FLOUR 1 kilogramme
yourhealthstore
C NOVA 1
Betterave rouge cuite
A NOVA 1
Trijuelas
C NOVA 4