Barcode: 50183364
Rose's Lemon and lime
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
france, switzerland, united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 254.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 63.0 g |
| of which sugars | 63.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Glucose-Fructose Syrup, Lemons (10%), Limes (10%), Sugar, Gelling Agent: Pectin, Acid: Citric Acid, Acidity Regulator: Sodium Citrates, Colours: Copper Complexes of Chlorophyllins, Lutein.
Additives
e141
e141ii
e161b
e330
e331
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Erdbeermarmelade ohne Zuckerzusatz
Schwartau, Schwartauer Werke
A NOVA 4 Eco-Score A
King's Hawaiian
King's Hawaiian
B NOVA 4
Kidney Bohnen
Freshona
B NOVA 4
Petits pois - très fins
Freshona
A NOVA 3
Gehackte Tomaten in Tomatensaft
Baresa
B NOVA 1
Cacahuètes grillées à sec
Prix Mini
C NOVA 4 Eco-Score D
Sharp White Cheddar Kettle Cooked Chips
Boulder Canyon, Boulder Canyon Authentic Foods
D NOVA 4 Eco-Score B
Chao Mein Noodles With Soy Sauce
Cantonesa
NOVA 4
Chick peas
Goya
B NOVA 3 Eco-Score A
mini croissants
Toufayan
E NOVA 4
Reiswaffeln Mit Sesam
DmBio
A NOVA 1
Schwarzkirsch-Marmelade ohne Zuckerzusatz
Schwartau
B NOVA 4 Eco-Score C