Barcode: 9300657802127
Rose's Raspberry Conserve
by Rose’s
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
new zealand
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 271.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 64.0 g |
| of which sugars | 58.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, Raspberry (42%), Glucose Syrup, Gelling Agent (Pectin), Food Acid (330).
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Peanut butter spread
D NOVA 4
Organic Fruit In Its Birthday Suit Juice
Prestige Beverages
E
Vincent family cranberries, cranberry blueberry juice
Millennium Mkg Services Incorporated
B NOVA 1
Peanut butter
A NOVA 2
Organic Apple Juice
Fruit In Its Birthday Suit
E
Organic Premium Roasted Seaweed - Sea Salt & Avocado Oil
GimMe
D NOVA 3
Fruit in its birthday suit, 100% organic apple juice
Fruit In Its Birthday Suit
C NOVA 1
Fruit In Its Birthday Suit, Organic Honey Crisp Juice, Apple
Prestige Beverages Llc.
E
Cranberry coconut nectar juice
Millennium Mkg Services Incorporated
C NOVA 3
Vincent family, cranberry juice blend
Millennium Mkg Services Incorporated
C NOVA 1
Prestige Beverages Llc, Juice, Gravenstein Apple
Prestige Beverages Llc.
E
Cranberry blueberry cocktail juice
Millennium Mkg Services Incorporated
B NOVA 1