Barcode: 0850701005169
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 259.0 kcal |
| Fat | 20.5 g |
| of which saturated | 7.1 g |
| Carbohydrates | 3.6 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 14.3 g |
| Salt | 1.9 g |
Ingredients
Pork, salsa (tomatoes, tomato juice, onions, jalapeno peppers, white vinegar, brown sugar, salt, spices, garlic powder, citric acid, calcium chloride), nonfat dry milk, salt, water, white sugar, granulated onion, white pepper, monosodium glutamate, dextrose.
Additives
e330
e621
Related Products in Meats And Their Products
Isernio's, Italian Chicken Sausage
Iseunio's Sauasge Co Isc Inc.
C NOVA 4
Mexican style longaniza
Heinsen Products Inc.
E NOVA 4
Chicken basil & sundried tomato sausage
C NOVA 4
Premium Mild Italian Sausage
Isernio's
D NOVA 4
Longaniza
Heinsen Products Inc.
E NOVA 4
Chorizo santa rosa
Chorizo Santa Rosa
E NOVA 3
Lemongrass chicken stix
Trader Joe's
C NOVA 4
Chicken Bratwurst
Isernio's
B NOVA 3
Hot italian sausage
D NOVA 4
British style bangers
D NOVA 4
Isernio's, Premium Breakfast Sausage
Isernio's Sausage Co Isc Inc.
D NOVA 4
Premium italian chicken sausage
D NOVA 3