Barcode: 7611654242253
Rose Thon klein
by Coop
Labels
sustainable
sustainable fishery
sustainable seafood msc
Categories
Available in
france, germany, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 180.0 kcal |
| Fat | 8.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 27.0 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Thon blanc 80% (Thunnus alalunga [pêché dans le Pacifique]), huile de tournesol, eau, sel de cuisine. Teneur totale en sel de cuisine: 1,0%. MSC Dieses Produkt stammt aus einer Fischerei, die unabhängig nach den Richtlinien des MSC für eine beispielhafte und nach - haltige Fischerei zertifiziert wurde. www.msc.org/de/Ce produit provient d'une pêcherie qui a répondu au référentiel environnemen - tal du MSC pour une pêche durable et bien gérée. www.msc.org/fr envorschlag Inhalt geöffneter Dosen umleeren und im Kühlschrank aufbewahren. RASOLE et le conserver au réfrigérateur.
Related Products in Seafood
Sarden
Sultan
A NOVA 3
Solid white albacore tuna in water
A NOVA 4
Extra Jumbo Farm-Raised Peeled & Deveined Tail-On Cooked Shrimp
Stater bros.
NOVA 4
Chunk light tuna in water, chunk light
A NOVA 3
Solid white albacore tuna in water
A NOVA 4
Wild caught chunk light tuna in vegetable oil
A NOVA 3
Chunk light tuna in water, chunk light
A NOVA 3
Moroccan sardines
Sultan
D NOVA 3
Solid white albacore tuna in water
Stater Bros
A NOVA 4
Shrimp farm raised
Stater Bros.
B NOVA 4
Crispy Golden Fish Fillets
Stater Bros
C NOVA 4
Solid White Tuna
Stater Bros
A NOVA 4