Barcode: 5060050980023
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 347.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 89.0 g |
| of which sugars | 45.0 g |
| Fiber | 4.4 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, fructose, corn starch, acidity regulator: citric acid, rose flavouring, colouring: ponceau 4R (E124)*, water *May have an adverse effect on activity and attention in children. Me contain traces of gluten, nuts, peanuts and sesame seeds. Suitable for Vegetarians. GMO Free. Packed in the UK. Product of Turkey.
Additives
e124
e330
Related Products in Snacks
Dried Mangoes
Philippine Brand, Profood International Corp.
E NOVA 3
Toffee & Almonds In Milk Chocolate
Chocolove
E NOVA 4
Almonds & sea salt in 55% dark chocolate, almonds & sea salt
E NOVA 4
Brand dried mango tamarind balls
D NOVA 3
Ruby cacao bar
E NOVA 4
Dried green mangoes
C NOVA 3
33% Milk Chocolate
Chocolove
E NOVA 4
Strawberry in 55% dark chocolate, strawberry
E NOVA 4
Peanuts & Sea Salt In Milk Chocolate
Chocolove
E NOVA 4
Dried mango pineapple balls
Philippines Brand
C NOVA 3
Hazelnuts In Milk Chocolate
Chocolove
E NOVA 4
Gluten Free Pretzel In Milk Chocolate
Chocolove
E NOVA 4