Barcode: 5013635755202
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 73.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 0.6 g |
| Fiber | 4.0 g |
| Proteins | 5.1 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
COOKED & READY TO USE ROSECOCO BEANS IN SALTED WATER ESSENTIAL INGREDIENTS SINCE 1973 1 OF YOUR 5A DAY HIGH IN PROTEIN HIGH IN FIBRE
Related Products
Chili lime marinade mix
Simply Organic
NOVA 4
Chophouse seasoning certified organic
Simply Organic
All-Purpose Plant Crumbles
Plant Boss
C NOVA 3
Simply organic, wicked aioli sauce mix
Simply Organic, Frontier Cooperative Herbs
E NOVA 4
Italian plant sausage
Plant Boss
E NOVA 4
Savory Steak Marinade
Simply Organic
E NOVA 3
Adjustable Grinder Cap
Simply Organic
Citrus herb marinade mix
D NOVA 4
Grind to a salt certified organic
Simply Organic, Frontier
A NOVA 3
Plant taco
Frontier
NOVA 4