Barcode: 4099200019826
Rosegger Käse
Nutri-Score
D
Environment
Eco-Score D
Labels
no gmos
ohne gentechnik hergestellt
no lactose
Categories
Available in
austria, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 362.0 kcal |
| Fat | 28.0 g |
| of which saturated | 19.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 27.0 g |
| Salt | 1.6 g |
Ingredients
schnittkäse 45% Fett i.Tr.
Related Products in Dairies
Grated parmesan cheese
E NOVA 3
Creme De Leite Uht Leve Homogeneizado Dália Caixa 200g
DÁLIA
D NOVA 4
Scitec Nutrition - Jumbo Hardcore - 1530G Dose (brownie-pralinen)
Scitec nutrition
C NOVA 4
Whole milk mozzarella cheese
D NOVA 3
Vanilla Icelandic Skyr
Siggi's
A NOVA 3
Creamy Goat Cheese
Bella Chi-Cha
D NOVA 4
Organic ricotta cheese
C NOVA 4
Maggio, part skim mozzarella cheese
D NOVA 3
Shredded parmesan cheese
D NOVA 4
Velouté Nature
Danone
NOVA 1
Fromage blanc vanille
Sacré Willy
C NOVA 3
Brotaufstrich Schnittlauch
Zaigl Bauernhof
C