Barcode: 0733426025523
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 61.1 g |
| of which sugars | 61.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Rose hips, sugar, pectin (thickener), citric acid.
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Leinöl Huile de lin
Neuco Linosan
C
Gemüsebrühe klare (vegan)
Cenovis
NOVA 4
klare Gemüsebrühe
Cenovis
A NOVA 4
BOUILLON VEGETAL POT VERRE
Natur Compagnie
NOVA 4
Soupe à l’oignon
Natur compagnie
C
Bouillon Cubes Persil
Natur compagnie
NOVA 4
Klare Gemüsebrühe
Cenovis
NOVA 4
Klare Gemüsebrühe
Cenovis
NOVA 4
Bouillons
Natur compagnie
NOVA 4
Klare Gemüsebrühe Feinkörnig
Cenovis
C
Consommé de poulet aux vermicelles
Natur compagnie
NOVA 4
Leinöl
Linosan
C NOVA 2