Barcode: 0071072030554
Rosemary Breadsticks
by Alessi
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
no gmos
non gmo project
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 379.0 kcal |
| Fat | 5.2 g |
| of which saturated | 1.7 g |
| Carbohydrates | 75.9 g |
| of which sugars | 3.5 g |
| Fiber | 3.4 g |
| Proteins | 10.3 g |
| Salt | 2.4 g |
Ingredients
Wheat flour, extra virgin oil, rosemary, yeast, malt, salt.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Geschälte Tomaten in Tonatensaft
K Classic
A NOVA 3
Dvostruki koncentrat rajčica
K-classic,Kaufland
C NOVA 3
Schwäbische Maultaschen
C NOVA 4
Tomaten passiert
K-CLASSIC, KC, Kaufland
A NOVA 3
Physalis getrocknet
Kaufland
C NOVA 1
Пасирани домати
K-Classic
A NOVA 3
Домати белени и кълцани в доматен сос
K Classic
A NOVA 3
knusprige Stapelchips Paprika
K-CLASSIC
D NOVA 4
Mini Champignons
B NOVA 3
Цели белени домати в доматен сок
K Classic
A NOVA 1
Sandwich Toast Weizen
K-Classic
C NOVA 3
Knusprige Stapel Chips
K-Classic, Kaufland
D NOVA 4