Barcode: 0041220132300
Rosemary Crackers
by H-E-B Deli
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no artificial flavors
no preservatives
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 467.0 kcal |
| Fat | 23.3 g |
| of which saturated | 3.3 g |
| Carbohydrates | 60.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
ENRICHED WHEAT FLOUR (WHEAT FLOUR, NIACIN, IRON, THIAMINE, RIBOFLAVIN, FOLIC ACID), SUNFLOWER OIL, PALM OIL, ROSEMARY SEASONING (SPICES [ROSEMARY, PEPPER], GARLIC POWDER, SUGAR, ONION POWDER, DEHYDRATED GARLIC, SUNFLOWER OIL, NATURAL FLAVOR), SEA SALT, YEAST EXTRACT (WHEAT, BARLEY), SUGAR, RICE FLOUR, CANE SYRUP, NATURAL FLAVOR, ENZYMES, YEAST
Related Products in Crackers
Seeds and Grains Crisp Bread
Trader Joe's
NOVA 3
Lone Stars Cheddar
H-E-B
E NOVA 4
Mini Crisps Fruit & Walnut
Central Market
D NOVA 4
Thin Wheat Crackers
H-E-B
D NOVA 4
Sourdough Twice Baked Crackers with Sea Salt
Boudin
D NOVA 3
crackers
crav'n
D NOVA 4
Wheat Mini Toasts
Ile de France
NOVA 4
Bruschettini
Asturi
C NOVA 3
Ruffles Cheddar & Sour Cream Sandwich Crackers
Munchies
E NOVA 4
Flatbreads Italian Herb
Toasteds
D NOVA 4
Crisp Creations Cinnamon Large Wheaty Crackers
Wasa
C NOVA 4
Sea Salt & Olive Oil Oven Baked Crackers
Toasteds Flatbreads
D NOVA 4