Barcode: 0627843174493
Rosemary Flatbread
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
vegetarian
kosher
no gmos
vegan
non gmo project
orthodox union kosher
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 348.0 kcal |
| Fat | 6.5 g |
| of which saturated | 1.3 g |
| Carbohydrates | 60.9 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 4.4 g |
| Proteins | 13.0 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Durum semolina, Wheat flour, Olive oil, Sesame seeds, Poppy seeds, Rosemary, Sea salt
Allergens
gluten
sesame seeds
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Roasted Salted Hazelnuts
Laurel Tree
C NOVA 4
Oyster mushrooms
A NOVA 3
Buttered Oats
Rani's Nutrafoods Inc
E NOVA 3
Mocha Genius Smoothie
Genius Smoothie
C NOVA 3
Organic Lactation Smoothie
Market Solutions Group Llc
D NOVA 4
Organic Cultured Coconut Milk
Coconut Grove
E NOVA 4
Diced peaches
C NOVA 3
Lidia's, spaghetti
Lidia's
A NOVA 1
Creamunchy Peanut Butter
CB's Nuts
B
Cinnamon Oatmeal Apple-Muffin Mix
Zemas
D NOVA 4
Lidia's, capellini
Lidia's
A NOVA 1
Yummy Buttered Oats
Rani's Nutrafoods Inc
D NOVA 3