Barcode: 0072417194726
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 494.0 kcal |
| Fat | 24.0 g |
| of which saturated | 6.1 g |
| Carbohydrates | 58.0 g |
| of which sugars | 2.7 g |
| Fiber | 3.9 g |
| Proteins | 9.8 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Wheat flour (Wheat flour, Calcium carbonate, Niacin, Iron, Thiamin), Vegetable oils (Rapeseed, Sustainable palm), Sea salt, Flavourings (Wheat), Autolysed yeast, Sugar, Yeast, Rosemary (0.8%), Partially inverted sugar syrup, Black Pepper, Raising agent (Sodium bicarbonate), Dehydrated onion. ALLERGY ADVICE! For allergens, including cereals containing gluten, see ingredients in bold. May also contain milk.
Additives
e500
e500ii
Related Products in Snacks
Fruitjuice Toffees
deBron
D NOVA 4
Scrocchi
panetteria di sergio
D NOVA 3
Limoncello koekjes
delizioso
D NOVA 4
Sucette
double up
NOVA 4
Hoesttabletten
Meenk
E NOVA 4
Bitterballen
Kwekkeboom
D NOVA 4
Gloria Mix
Meenk
NOVA 4
Salmiak truffels
Meenk
E NOVA 4
Fruit Gums
De Bron
A NOVA 4
cheesecake New York Style
D NOVA 4
Vegetable Chips
trafo
D NOVA 3
zoute drop
E NOVA 4