Barcode: 0834183100246
ROSEMARY Fries
by ALEXIA
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
no gmos
vegan
non gmo project
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 143.0 kcal |
| Fat | 3.6 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 26.2 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 2.4 g |
| Proteins | 2.4 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Potatoes, vegetable oil (contains one or more of the following: high oleic canola, canola, sunflower, olive), rice flour, tapioca starch, corn starch, dextrin, sea salt, rosemary, apple juice concentrate, citric acid (to promote color retention), xanthan gum, natural flavors.
Additives
e1400
e330
e415
Related Products
Beurre demi-sel
Ferme du Marais
NOVA 2
Pollen de fleurs bio
FAMILLE MARY
C NOVA 1
Beurre moulé
Ferme Du Marais
E
Barre céréales Cranberries & Noisettes grillées
MelTonic
D NOVA 3
Yaourt de la Ferme du Marais saveur Vanille
Yaourt De La Ferme Du Marais
NOVA 4
Pâtes de fruits au miel
Famille Mary
D NOVA 4
Pain d'épices au caramel
Famille Mary
D NOVA 4
Miel & Spiruline Bio
Famille Mary
D NOVA 3
Couque tranchée au miel et à la myrtille
Famille Mary
D NOVA 4
Lait fermier de Normandie
Ferme du Marais
B NOVA 1