Barcode: 0035032380073
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1,160.0 kcal |
| Fat | 89.3 g |
| of which saturated | 25.5 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 89.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
PORK, SALT, SPICES, DEXTROSE, SUGAR, LACTIC ACID STARTER CULTURE, POTASSIUM NITRATE, GARLIC, SODIUM NITRITE, COLLAGEN CASING.
Additives
e250
Related Products in Undefined
Chocolate Pie Crust
Kroger
E NOVA 4
Reduced Fat Graham Cracker
Kroger
E NOVA 4
Lactose Free Milk
King Soopers
A NOVA 3
Restaurant Style Salsa
Private Selection
B NOVA 4
Leaf Spinach
Kroger
A NOVA 3
Pizza Crust
Kroger
C NOVA 4
Flaky Jumbo Biscuits
The Kroger Co.
D NOVA 4
Tomato Sauce
Kroger
C NOVA 4
Boneless Wyngz
Kroger
A NOVA 1
Leaf Spinach
Kroger
Sausage & Pancake On A Stick
Kroger, The Kroger Co.
D NOVA 4
Chipotle Chili Pepper Salsa
Private Selection
A NOVA 4