Barcode: 29320677
Rosemary Hasselback Potatoes
by M&S Food
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 101.0 kcal |
| Fat | 3.1 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 15.1 g |
| of which sugars | 0.6 g |
| Fiber | 2.6 g |
| Proteins | 1.8 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Potatoes (92%), Rapeseed Oil, Parsley, Rosemary, Sea Salt, Dried Rosemary, Cracked Black Pepper , Salt
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Méli melo de lentilles au lait de coco
Aldi, Simplement Bon et Bio
A NOVA 3
Bouillon fondant de légumes
Dilecta
E NOVA 4
Olives vertes dénoyautées au basilic
L'olivaé
D NOVA 4
Panaché de laitues
Saveurs du Jardinier
A NOVA 1
Les Croquins fromage fondu et gressins
Conquérant
D NOVA 4
Bouillon de Légumes
Dilecta
NOVA 4
Pâte Brisée
Toques & Tartes
D NOVA 3
Farine de pois chiche
simplement Bon et Bio
A NOVA 1
Le petit doux
Le Paturon
D NOVA 3
Olives de Grèce - farcies à l'AIl
L’olivaé
E NOVA 3
Céleri râpé en sauce rémoulade
Saveurs du Jardinier
A NOVA 4
Pâte à pizza
Toques & Tartes
C NOVA 4