Barcode: 5060644910047
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 506.0 kcal |
| Fat | 31.3 g |
| of which saturated | 4.1 g |
| Carbohydrates | 31.1 g |
| of which sugars | 4.9 g |
| Fiber | 11.3 g |
| Proteins | 19.3 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Sunflower Seeds, Linseeds, Buckwheat Flakes, Chicory Inulin, Chickpea Flour, Olive Oil, Dried Rosemary (3.5%), Chia Seeds, Apple Puree, Pumpkin Seeds, Apple Juice Concentrate, Natural Rosemary Flavour, Himalayan Pink Salt, Green Peppercorns
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Premium orange juice
D NOVA 4
California blend broccoli cuts, cauliflower florets & carrots, california blend
A NOVA 1
100% ruby red grapefruit juice, ruby red
C NOVA 1
Romaine salad
A NOVA 1
Broccoli cuts & cauliflower florets winter blend
A NOVA 1
Orange juice, orange
E NOVA 1
Lettuce wraps
A NOVA 1
Baby cut carrots
A NOVA 1
Shredded red cabbage
A NOVA 1
Green lettuce leaves
A
Shredded iceberg lettuce
A NOVA 1
Sweet baby lettuce
B