Barcode: 0679385000327
Rosemary Jelly
by Rosebud Farm
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 267.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 66.7 g |
| of which sugars | 66.7 g |
| Fiber | 6.7 g |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Apples, unrefined sugar, water, fresh lemon juice, fresh rosemary 1%. prepared with 70g of fruit per 100g. total sugar content 67g per 100g.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Green beans
No name
A NOVA 1
Pc thins
C NOVA 4
Apples
Farmer's Market
A NOVA 1
Pure raspberry jam
President's Choice
D NOVA 3
Peanut Butter
Blue Menu
E NOVA 1
Whole kernel corn
no name, Sans nom
B
Falafels
President's choice
A NOVA 3
Garden du jardin
no name
A NOVA 1
Peas and carrots
No name
A NOVA 1
Black Beans
Blue Menu
NOVA 1
JUST PEANUTS CRUNCHY
Blue Menu
C NOVA 1
PC Thins Multigrain Buns
President's Choice
B NOVA 4