Barcode: 0705194120175
Rosemary Lavasch
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
vegetarian
kosher
no gmos
vegan
non gmo project
orthodox union kosher
vegan action
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 416.7 kcal |
| Fat | 9.7 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 72.2 g |
| of which sugars | 5.6 g |
| Fiber | 2.8 g |
| Proteins | 11.1 g |
| Salt | 2.6 g |
Ingredients
Enriched wheat flour (wheat flour, malted barley flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), sesame seeds, expeller pressed canola oil, sugar, minced onion, rosemary, minced garlic, sea salt, caraway seeds, poppy seeds, and yeast.
Allergens
gluten
sesame seeds
Related Products in Snacks
Beef Puft Hula Hoops
D NOVA 4
vibes Cookies and Creme
Jacobs
E NOVA 4 Eco-Score B
Caffé di Milano
Jacob's
E NOVA 4 Eco-Score C
Daim 3PK Daim imp
Daim
E NOVA 4
Rebisco Crackers Whole Wheat
C NOVA 4 Eco-Score C
UNREAL Chocolate Candy
UNREAL
E NOVA 4
Mini Original
Tuc
E NOVA 4
Cocoa Sandwich Biscuits
Coop
E NOVA 4 Eco-Score D
Black Magic
Nestlé
E NOVA 4
Piattos Salted Potato
Jack 'n Jill
E NOVA 4
Oreo Mini Stuffed With Vanilla Cream Cookies imp
Oreo
E NOVA 4 Eco-Score D
Vibes Milk Chocolate
Jacobs
E NOVA 4 Eco-Score D