Barcode: 0732328100475
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 211.0 kcal |
| Fat | 3.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 40.9 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 2.8 g |
| Proteins | 7.0 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Organic unbleached wheat flour, organic durum flour, water, organic extra virgin olive oil, fresh organic rosemary, sea salt
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
All-purpose bleached flour
Market Pantry
A NOVA 1
Red quinoa
A NOVA 1
Whole grain garlic 6 grain blend
B NOVA 3
Cultivated wild rice
B NOVA 3
Enriched pre-sifted unbleached all-purpose flour
Market Pantry
A NOVA 1
French green lentils
A NOVA 1
Couscous
A NOVA 1
Quinoa
Target Stores
A NOVA 1
Farro
B NOVA 1
Rainbow quinoa
A NOVA 1
Enriched pre-sifted bleached all-purpose flour
Market Pantry, Target Stores
A NOVA 1
Black lentils
A NOVA 3