Barcode: 5063334012199
Rosemary Sourdough
by Sainsbury's, Sainsburys Taste The Difference, Sainsbury's taste the difference
Processing
NOVA 3
Labels
vegetarian
vegan
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 262.0 kcal |
| Fat | 3.4 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 47.4 g |
| of which sugars | 1.5 g |
| Fiber | 2.2 g |
| Proteins | 9.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
400 Wheat Flour (Wheat Flour, Calcium Carbonate, Niacin, Iron, Thiamin), Water, Rapeseed Oil, Rosemary (1%), Sea Salt, Fermented Wheat Flour, Soya Flour, Flour Treatment Agent: Ascorbic Acid. Allergy advice:
Additives
e300
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Crumble pomme framboise
Les ateliers de la Veggisserie
B NOVA 3
Macaron bio
Les ateliers de la Veggisserie
E NOVA 4
Glace vanille sauce caramel
Hugo-Patisserie gourmande
C NOVA 4
Nature & gourmandise - Flan végétal aux pruneaux
Les ateliers de la Veggisserie
C NOVA 4
Glace chocolat sauce cacao
Hugo-Patisserie gourmande
C NOVA 4
Tarte au citron bio et végétale
Hugo Patisserie Gourmande
E NOVA 3
Crumble pomme-poire
Les Ateliers de la Veggisserie
A NOVA 3
MI CUIT CHOCOLAT CŒUR CARAMEL
Hugo-Patisserie Gourmande
D NOVA 4
Tarte Chocolat
Les ateliers de la Veggisserie
D NOVA 4
Mi-cuit chocolat
Les Ateliers de la Veggisserie
D NOVA 4
Sorbet fruits rouges coulis de fraise
Hugo-Patisserie gourmande
C NOVA 4
Flan aux pruneaux
Hugo-Patisserie Gourmande
C NOVA 4