Barcode: 0898916002375
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 649.0 kcal |
| Fat | 63.2 g |
| of which saturated | 6.1 g |
| Carbohydrates | 15.8 g |
| of which sugars | 3.5 g |
| Fiber | 7.0 g |
| Proteins | 15.8 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Walnuts, rosemary and olive oil type seasoning (onion and garlic powder, maltodextrin, salt, sugar, spices, torula yeast, natural olive oil flavor [maltodextrin, olive oil flavor, rice starch, tocopherol, citric acid], rosemary extract, and silicon dioxide added to prevent caking), olive oil.
Allergens
nuts
Additives
e306
e330
e392
Related Products in Snacks
Price chopper, goodies, easter jujus
Price Chopper, Price Chopper Supermarkets
E NOVA 4
Price chopper, old fashioned soft cookies, strawberry filled
Price Chopper, Price Chopper Supermarkets
E NOVA 4
Sandwich cookies
E NOVA 4
Price chopper, baked wheat wafers, original
Price Chopper, Price Chopper Supermarkets
C NOVA 3
Tortilla chips
E NOVA 4
Price chopper, goodies, easter jellies
Price Chopper, Price Chopper Supermarkets
E NOVA 4
Price chopper, old fashioned soft cookies, iced lemon
Price Chopper, Price Chopper Supermarkets
E NOVA 4
Central market classics, salt & pepper virginia peanuts
Central Market, Price Chopper Supermarkets
D NOVA 3
Price chopper, peanuts, honey roasted
Price Chopper, Price Chopper Supermarkets
D NOVA 4
Price chopper, goodies, jelly pumpkins
Price Chopper, Price Chopper Supermarkets
E NOVA 4
Price chopper, goodies, fruity hearts
Price Chopper, Price Chopper Supermarkets
E NOVA 4
Golden creme sandwich cookies
E NOVA 4