Barcode: 0060383164430
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 600.0 kcal |
| Fat | 66.7 g |
| of which saturated | 3.3 g |
| Carbohydrates | 6.7 g |
| of which sugars | 6.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
CANOLA OIL, WATER FROZEN EGG YOLK, WHITE VINEGAR CHILI GARLIC SAUCE (CHILI PEPPER SALT,GARLIC PUREE, SUGAR, RICE VINEGAR,WATER, MODIFIED CORN STARCH, ACETIC ACID), SUGAR SRIRACHA SEASONING SUGAR, DEHYDRATED RED BELL PEPPERS AND GARLIC,SALT,RED HOT SAUCE POWDER (AGED CAYENNE PEPPERS WHITE VINEGAR,SALT, GARLIC POWDER, MALTODEXTRIN, NATURAL FLAVOUR), SPICES],SRIRACHA SAUCE (CHILI PEPPERS, SUGAR, SALT, GARLIC, WHITE VINEGAR POTASSIUM SORBATE AND SULPHITES, XANTHAN GUM), SALI, RICE VINEGAR, GARLIC POWDER CITRIC ACID, XANTHAN GUM, SPICE EXTRACT, POTASSIUM SORBATE MUSTARD FLOUR , DISODIUM EDTA
Additives
e260
e330
e415
Related Products in Condiments
PESTO VERDE
Bertolli
E NOVA 4 Eco-Score D
Maggi Würze
Maggi
NOVA 4 Eco-Score A
Frühlingsrollen-Sauce
Lien Ying
E NOVA 4
Sauce Hollandaise Besonders cremig
Lukull, Unilever
D NOVA 4 Eco-Score E
Pesto alla Calabrese
ja
E NOVA 4 Eco-Score C
Sugo con peperoncino
Mutti
C NOVA 4
Salat Dressing Senf-Honig
chef select
C NOVA 4 Eco-Score D
Salat-Mayonnaise
Wiko
D NOVA 4 Eco-Score D
Gefro Fleischwürze
Gefro, Gefro Klassik
E NOVA 4
Tomatoketchup
Felix
D NOVA 3 Eco-Score B
Sauce Hollandaise Balance
Lukull, Unilever
D NOVA 4
Sweet Chili Sauce
Vitasia
NOVA 4