Barcode: 7318690145035
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 249.0 kcal |
| Fat | 2.4 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 48.0 g |
| of which sugars | 10.0 g |
| Fiber | 3.7 g |
| Proteins | 7.0 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Vetemjöl*, vatten, siktat rågmjöl*, sirap** 13%, surdeg av fullkornsråg*, jäst, rapsolja, vetegluten, salt, maltmjöl av korn. *Ursprung Sverige. **Huvuddelen svensk råvara.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Apple cinnamon oatmeal organic energy food, apple cinnamon oatmeal
C NOVA 3
Cinnamon almond energy granola, cinnamon almond
D NOVA 3
Oat porridge
Herkuless
A NOVA 1
Italian Bread
Joe Fazio Bakery
C NOVA 4
Cocoa almond energy granola, cocoa almond
Clif
D NOVA 3
White chocolate macadamia nut energy granola, white chocolate macadamia nut
Cliff
D NOVA 4
Restaurant style meat ravioli
C NOVA 4
Extra Virgin Olive Oil
Fratelli Carli
B NOVA 2
Extra Virgin Olive Oil
Olio Carli
B NOVA 2
Blueberry crisp energy granola, blueberry crisp
Cliff
D NOVA 4
Banana maple oatmeal organic energy food, banana maple oatmeal
Clif, Clif Bar And Company
C NOVA 3
Crunchy Peanut Butter
Clif Bar
D NOVA 4