Barcode: 4056489203469
Сирене Бри
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
vegetarian
no lactose
Categories
Available in
bulgaria, france, germany, spain, united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 342.0 kcal |
| Fat | 30.0 g |
| of which saturated | 21.0 g |
| Carbohydrates | 1.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 17.0 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Пастьоризирано краве мляко, трапезна сол, млечнокисели култури, сирищни ензими с микробиален произход.
Related Products in Dairies
Bio-Cerealien-Joghurt mild - Erdbeere
Milchfrischprodukte SBA, Nur Nur Natur
C NOVA 3
Luxurious Raspberry and Passion Fruit Layered Yogurt
Aldi
C NOVA 4
High protein naturjoghurt
Crane
A NOVA 1
Emmentaler
Hofburger
C NOVA 3
Bio Joghurt Natur
Naturland Aldi
B NOVA 1
Frucht-Joghurt Pfirsich Maracuja
Milsani
C NOVA 4
Bio Feta
Aldi, Icewind, Nur Nur Natur
E
Protein Kefir Strawberry
Duneen
A NOVA 4
Butterkäse in Scheiben
Hofburger
NOVA 3
aged yellow cheddar
D NOVA 3
Cheese ‘a’ Peel
Emporium
NOVA 4
Cremiger Jogurt - 3,8 % Fett
Bio, Milchfrischprodukte SBA
B NOVA 1