Barcode: 3800235751589
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 162.0 kcal |
| Fat | 9.5 g |
| of which saturated | 6.0 g |
| Carbohydrates | 7.0 g |
| of which sugars | 7.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 2.1 g |
Ingredients
Обезмаслен млечен концентрат, сирене (27%), мляко на прах, емулгиращи соли (Е450, Е452, E339), стабилизатори (Е412, Е407), билки (0.3%), регулатор на киселинността (Е330).
Additives
e330
e339
e407
e412
e450
e452
Related Products in Dairies
Cheese Spread Chipotle Cheddar With Bacon
Mrs. Grissom's
D NOVA 4
Whole Milk
Price's
C NOVA 1
Greek Strained Nonfat Yogurt
Hy-Vee
B NOVA 4
Old Fashioned Pimento Cheese
Mrs. Grissom's
D NOVA 4
Cheese Spread Smoked Gouda
Mrs. Grissom's
D NOVA 4
Smoked gouda cheese spread
D NOVA 4
Cottage Cheese
Price’s
C
Gourmet cheese spread
D NOVA 4
Raspberry greek strained yogurt, raspberry
Hy-Vee
B NOVA 4
Greek Strained Yogurt
Hy-Vee
B NOVA 4
Greek Strained Nonfat Yogurt
Hy-Vee
A NOVA 4
Medium salsa con queso, medium
Hy-Vee, Hy-Vee Inc.
E NOVA 4