Barcode: 3800235751619
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 153.0 kcal |
| Fat | 9.0 g |
| of which saturated | 6.0 g |
| Carbohydrates | 6.0 g |
| of which sugars | 6.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 2.4 g |
Ingredients
Обезмаслен млечен концентрат, сирене 27%, пуешка шунка (3.5%) (пуешко месо, вода, сол, подправки, консервант (Е250), стабилизатори (Е450, Е451, E331), сгъстители (Е407, Е415), глюкозен сироп на прах, антиоксидант (E301)), емулгиращи соли (Е450, Е452, E339), стабилизатори (Е412, Е407), сол, овкусители, регулатор на киселинността (Е330).
Additives
e250
e301
e330
e331
e339
e407
e412
e415
e450
e451
e452
Related Products in Dairies
Manteca Criolla de puerco
El Fanguito
D NOVA 2
Queso Fresco Cheese
Malcore Foods Inc.
D NOVA 3
Queso quesadilla mexican style melting cheese
Malcore Foods Inc.
D NOVA 3
Cheese Curd
Malcore Foods Inc.
D NOVA 3
Mexican Style Spicy Melting Cheese
Malcore Foods Inc.
D NOVA 3
Caramel flan
Marie Morin
D NOVA 4
Mexican style melting cheese shredded quesadilla
D NOVA 4
Wisconsin cheese curd
D NOVA 3
Fresh farmstead goat cheese
D NOVA 3
Maple syrup butter spread, maple syrup
Epicurean
E NOVA 4
Grated cotija
E NOVA 4
Queso cotija
Casa Melinda
E NOVA 3