Barcode: 5400141393156
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 94.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 76.0 g |
| of which sugars | 75.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sirop de glucose-fructose, sucre, eau,7% jus d'agrumes à base de concentrés (orange, citron vert, mandarine, pamplemousse), acidifiant (E330), arômes (citron, limette. pamplemousse, orange, mandarine), vitamine C, colorants (E160a, E133). stabilisant (E445).
Additives
e133
e160a
e300
e330
e445
Related Products in Sweeteners
Cinnamon sugar adjustable grinder
E NOVA 2
100% Pure Maple Syrup
Hy-Vee
E NOVA 2
Cane Sugar Syrup
Lyle's Golden Syrup
E NOVA 1
Waffle Syrup - Butter
E NOVA 4
Stevia natural no calorie sweetener
A NOVA 4
Butter-maple artificially flavored syrup
Bay Valley Foods Llc
D NOVA 4
Gilway, demerara sugar cubes
Gilway
E NOVA 2
Cracovia, raspberry syrup, raspberry
Cracovia
D NOVA 4
Caramel flavored syrup
Hyvee
E NOVA 4
Original pancake & waffle syrup
E NOVA 4
Pancake & Waffle syrup Lite
Hyvee
D NOVA 4
Original Pancake & Waffle Syrup
E NOVA 4