Barcode: 2006050084876
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 279.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 66.0 g |
| of which sugars | 66.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sucre, eau, jus de fruits à base de concentrés 20% (citron vert 9%, mandarine 9%, pamplemousse rose 2%), acidifiant : acide citrique, arômes, arôme naturel de mandarine, arôme naturel de paprika.
Additives
e330
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Genki ramune blueberry
Genki
E NOVA 4
Sprite
sprite
E NOVA 4
Sweet and sour
Fused by fiona
E NOVA 4
Alkaline water
B NOVA 1
Tonic water
Coca-Cola
E NOVA 4
Zitrone Pur Direktsaft
Hitchcock
B NOVA 1 Eco-Score D
Pera
Placer
E NOVA 4
Levité Manzana 1.5L
Villa Del Sur
D NOVA 4
Aloe Drink
NOVA 4 Eco-Score C
Acqua Panna Glass Bottle Mineral Water
Nestlé,Acqua Panna,San Pellegrino
A
Diet Coke
Coca-Cola
C NOVA 4
Apple & Elderflower High Juice
M&S
NOVA 4