Barcode: 3336770000153
Sirop Banane Verte
by Bigallet
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no preservatives
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 353.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 85.1 g |
| of which sugars | 79.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
sirop de sucre et de glucose fructose, eau, jus de banane à base de jus concentré 10%,arôme, acidifiant : acide citrique, colorants : bêtacarotène. El 33.
Additives
e330
Related Products in Beverages
Fiora Vanti
Coca Cola
E NOVA 3
Manzana
Baloru
E NOVA 4
Bebida Láctea en Polvo Instantanéa
Macima
E NOVA 4
Soda
D
La lechera semidescremada
Nestle
NOVA 1
leche en polvo descremada
jumbo
NOVA 4
Toni Yogurt Light Descremado
Toni
C NOVA 4
Pure science
E NOVA 4
Nescau 2.0
Nestlé,Nescau
NOVA 4
Leche Proteína Chocolate
Surlat
NOVA 4
iced tea leão sabor pêssego
leão
E
Rose water
B NOVA 1