Barcode: 3291480779709
Sirop Bio Rhubarbe
by Sodastream
Processing
NOVA 3
Labels
organic
vegetarian
eu organic
non eu agriculture
vegan
eg öko verordnung
de oko 007
eu agriculture
eu non eu agriculture
european vegetarian union
european vegetarian union vegan
made in germany
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 83.0 g |
| of which sugars | 83.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Jus de rhubarbe* 46%, sucre de canne*, sucre de betterave*, jus d’aronia*, jus de citron concentré* * Ingrédients issus de l'agriculture biologique
Related Products in Beverages
Sparkling spring water
B NOVA 4
Sparkling spring water
B NOVA 4
Sparkling spring water
B NOVA 4
Cappuccino drink mix
NOVA 4
Cold brew coffee
B NOVA 1
Sparkling blood orange gingerbread soda
E NOVA 3
Natural sparkling spring water
B NOVA 4
Sparkling soda
E NOVA 4
Taste of inspirations, hot cocoa drink mix, peppermint
Taste Of Inspirations, Delhaize America Inc.
NOVA 4
Sparkling drink
E NOVA 4
Taste of inspirations, cappuccino drink mix, pumpkin spice
Taste Of Inspirations, Delhaize America Inc.
NOVA 4
Organic cold brew coffee
B NOVA 1