Barcode: 3014409008489
Sirop Citron bio
by Sirop Sport
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
eu agriculture
eu non eu agriculture
no colorings
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 268.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 63.8 g |
| of which sugars | 63.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre*, eau, jus de citron à base de concentré* 7%, acidifiant: acide citrique, arômes naturels d'agrumes*, extrait d'agrume. * bio
Additives
e330
Related Products in Beverages
Chocolate fudge cocoa mix
NOVA 4
Star wars, ceramic goblet with chocolate fudge cocoa mix
Star, Ross Acquisition Inc.
NOVA 4
Travel mug with pink cocoa mix, pink cocoa
NOVA 4
Galerie, peanuts 2 mug gift set with chocolate fudge cocoa mix
Galerie, Ross Acquisition Inc.
NOVA 4
Mug with choicolate fudge cocoa mix
NOVA 4
Goblet with 1-1 oz packet of double chocolate cocoa mix, double chocolate
NOVA 4
Rogue one 2 mug gift set with chocolate fudge cocoa mix
NOVA 4
Gobelt with 1-1 oz packet of chocolate fudge cocoa mix
NOVA 4
Frozen drink mix
NOVA 3
Starwars Chocolate Fudge Cocoa Mix & Mug Gift Set
Ross Acquisition Inc.
NOVA 4
Mug set with 2 packets of chocolate fudge cocoa mix
Galerie
NOVA 4
Star wars hot cocoa mix
Star, Galerie
NOVA 4