Barcode: 3336770000191
Sirop citron doux
by Bigallet
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no preservatives
green dot
made in france
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 324.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 78.1 g |
| of which sugars | 78.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
sugar syrup, water, /emonjuice natural lemon flavour, co/ouring foods : extract of sa lemon Pour/ erlooml
Additives
e290
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Non-alcoholic beer
Staropramen
NOVA 4 Eco-Score B
Almondmilk Almond Original
Friendly Farms
B NOVA 4 Eco-Score B
Milch
3, 5%, GG, Gut & Günstig
C Eco-Score D
CBD Kombucha
HIP POP
C NOVA 4 Eco-Score B
Sheep Yogurt
Ovino
C NOVA 1 Eco-Score E
Münchner Hell
Paulaner
NOVA 3 Eco-Score D
Chocolat chaud caramel salé
Starbucks
NOVA 4 Eco-Score A
Tropical Wellness Smoothie
pressed JUICERY
D NOVA 4 Eco-Score D
Soylent vanilla
Soylent
C NOVA 4
Kéfir con probioticos
Kaiku
C NOVA 4
Kokosnussmilch
Thai Kitchen, Thai Kitchen - McCormick
E NOVA 1 Eco-Score B
Gluten free unsweetened coconut milk
Thai Kitchen, Thai Kitchen - McCormick
E NOVA 1 Eco-Score C