Barcode: 3014409003521
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 304.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 74.0 g |
| of which sugars | 70.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
sirop de glucose-fructose, jus de fruits à base de concentrés : 17% (ctron vert : 12%, citron), eau, sucre, acidifiant: acide citrique, arômes, extrait de carthame, émuisifiant: E445, colorant: E133.
Additives
e133
e330
e445
Related Products in Beverages
Crisp, grape soda
Crisp, The Moran Group Incorporated
E NOVA 4
Coburn farms, chocolate mix mix, chocolate
Coburn Farms
NOVA 4
Bubba, Cola
The Moran Group Incorporated
E NOVA 4
Cola
The Moran Group Incorporated
E NOVA 4
Sweet tea
The Moran Group Incorporated
D NOVA 4
Diet Bubba, Cola
The Moran Group Incorporated
C NOVA 4
Premium lemonade
Tipton Grove
E NOVA 3
Crisp, caffeine free soda, lemon lime
Crisp, The Moran Group Incorporated
E NOVA 4
Bubba, Cola
The Moran Group Incorporated
E NOVA 4
Crisp, soda, orange
Crisp, The Moran Group Incorporated
E NOVA 4
Drink mix
Splash-Out!
NOVA 4
Premium Lemonade
Tipton Grove
E NOVA 4