Barcode: 06645532
Sirop d'agave
by Regain
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
fr bio 01
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 313.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 76.9 g |
| of which sugars | 73.8 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
SIROP D'AGAVE
Related Products in Sweeteners
Stevita, Liquid Stevia, Chocolate
Stevita Co.
A NOVA 4
Minnesota Mapple Flavored Pancake Syrup
Mississippi Belle
D NOVA 4
Syrup
Marco Polo
E NOVA 4
Liquid Stevia
Stevita Co.
A NOVA 4
Liquid Stevia
Stevita Co.
A NOVA 4
Stevia Sweetener
Stevita Co.
A NOVA 2
Organic pure maple syrup
E NOVA 3
The Original Stevia Sweetener
Stevita
A
Spoonable organic the original natural stevia sweetener
A
Honey Gourmet Flavored Syrup
Fsi Beverage Systems Llc
D NOVA 4
Syrup With Lemon Extract
Lowell
D NOVA 3
Organic Maple Syrup
Canadian Heritage Organics
E NOVA 2