Barcode: 20271343
Sirop d’agave bio
by Bio sonne
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 1
Labels
organic
vegetarian
eu organic
vegan
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 425.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 104.0 g |
| of which sugars | 103.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sirop d'agave issu de l'agriculture biologique 100 %
Related Products in Frozen Foods
French bread five cheese & garlic frozen pizza
Red Baron, Schwan's Consumer Brands Inc.
C NOVA 4
Honey sesame chicken wontons white meat chicken, real honey, freshly cut carrots and toasted sesame seeds in a crispy shell
D NOVA 4
Mashed potatoes with cheddar cheese
Sfc Global Supply Chain Inc.
C NOVA 4
Mozzarella and cheddar cheese, mexican style sausage, spicy sauce and deluxe vegetable pizza blend, mexican style
Red Baron
D NOVA 4
Classic four cheese frozen pizza
Red Baron,Sfc Global Supply Chain Inc.
D NOVA 4
Meatball
Schwan's Consumer Brands Inc.
D NOVA 4
Crustoli Meatball
Tony's
D NOVA 4
Korean bbq style beef wontons
D NOVA 4
Larry's, mashed potatoes, bacon & cheddar cheese, bacon & cheddar cheese
Sfc Global Supply Chain Inc.
C NOVA 4
BRICK OVEN SUPREME PIZZA
RED BARON
D NOVA 4
Larry's, mashed potatoes, sour cream & chives
Sfc Global Supply Chain Inc.
C NOVA 4
Crustoli
Tony's
D NOVA 4