Barcode: 7610818075478
Sirop d'argousier
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
ch bio 006
rich in vitamin c
Categories
Available in
switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 347.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 85.0 g |
| of which sugars | 85.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
sucre (Europe, Suisse), jus de fruits d'argousier 32 % (Italie), eau
Related Products in Syrups
Caramel Sauce
Kuhbonbon
E NOVA 4
Delta
Maple syrup
E
Original Syrup
Hungry Jack
E NOVA 4
Hamdard Rooh Afza
Hamdard
D NOVA 4
Mojito citron vert & menthe
Teisseire
E NOVA 4
Lite Syrup
Pearl Milling Company
E NOVA 4
Sugar Free Syrup
Wegmans
C NOVA 4
Butter LITE SYRUP
Pearl Milling Company
C NOVA 4
Syrup
compliments
E NOVA 4
MAPLE FLAVOURED SYRUP
ILLOVO
E NOVA 4
SYRUP
E.D.SMITH
C NOVA 4
Mrs.ButterWorth’s
E NOVA 4