Barcode: 3256228764508
Sirop d'érable 250g
by U
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 2
Labels
nutriscore
nutriscore grade d
triman
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 279.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 69.0 g |
| of which sugars | 62.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
100 % sirop d'érable
Related Products in Frozen Foods
Spicy marinara bucatini
C NOVA 4
All natural steak, potatoes, gravy in a puff pastry pie
C NOVA 4
Mushrooms, Supreme Sauce In A Puff Pastry Pie
Boomerang's
C NOVA 4
Shrimp Linguine In Creamy Garlic Sauce
Boulder Natural
C NOVA 4
Chicken Strips
Jack Daniel's
D NOVA 4
Authentic Polish Style Pierogies
Poppy's Pierogies
B NOVA 4
Boom bites
Boomerang's Foods Inc.
C NOVA 4
All natural white chicken, veggies, cheddar cheese, adobo sauce in a puff pastry pie
C NOVA 4
Hickory smoke seasoned chicken wings
C NOVA 4
All natural gourmet crab cake
C NOVA 4
Broccoli & wild rice
B NOVA 4
Mac and Cheese Pie
BOOMERANG's
D NOVA 4