Barcode: 3144550003801
Sirop D'érable
by Eric bur
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 2
Labels
triman
Categories
Available in
france, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 361.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 90.0 g |
| of which sugars | 80.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
sirop d'érable
Related Products in Sweeteners
Sirop d'agave
Natura
D NOVA 1
Stevia flüssig
Kandisin
NOVA 3
Gula Premium*
PSM
E
Donut Dusting Pink Strawberry
Bakerline
E
Bio Holunderblütensirup 0,5l, Ja! Natürlich
Ja! Natürlich
D NOVA 3
Palmsuiker
Pido
E NOVA 2
Süßstoff Tabletten
KANDISIN
NOVA 4
Pure Coconut Sugar
Pontiac
E NOVA 2
Sirop d'érable
Transgourmet
E
Palm Sugar
Haan
E NOVA 2
Gina Édulcorant 1200Stk (72g)
Gina Originale
NOVA 4
Bio Arhornsirup Grad A Mild
Verival
D