Barcode: 0815126006542
Sirop d'érable bio
by Asève
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 2
Labels
organic
certified by ecocert
100 natural
canada organic
certified by ecocert canada
ca org 006
agriculture canada
ca org 006
ca org 006
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 360.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 90.0 g |
| of which sugars | 90.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sirop d'érable bio
Related Products in Sweeteners
100% Pure Maple Syrup
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E
100% pure maple syrup, maple
Food Club
E NOVA 3
0-calorie sweetener
Food Lion
D NOVA 4
Organic mint chocolate flavored syrup
D NOVA 4
Santa cruz organic, chocolate syrup, chocolate
D NOVA 4
Sweetener With Aspartame
D NOVA 4
Organic 100% Pure Maple Syrup
Full Circle Market
E NOVA 2
0-calorie sweetener
Food Lion
D NOVA 4
Syrup
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Maple syrup
E NOVA 3
0-calorie sweetener
Food Lion
D NOVA 4
100% Pure Maple Syrup
Full Circle Market
E NOVA 2