Barcode: 0065928310020
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 350.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 88.3 g |
| of which sugars | 83.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
CANADA GRADE AMBER, RICH TASTE(AMBRÉ,
Related Products in Sweeteners
Syrup, apple butter
Giant Eagle
D NOVA 3
All-in-one super syrup, tiger's blood
D NOVA 4
100% pure granulated sugar
Giant Eagle
E NOVA 2
Light Brown Pure Sugar
Giant Eagle
E NOVA 2
All-in-one super syrup, blue raspberry
D NOVA 4
Confectionary Powdered Sugar
Giant Eagle
E NOVA 2
Confectionary powdered sugar
Giant Eagle
E NOVA 2
Syrup, pumpkin spice
Giant Eagle Market District
D NOVA 3
Light Brown Pure Sugar
Giant Eagle
E NOVA 2
100% pure granulated sugar
E NOVA 2
Dark Brown Pure Sugar
Giant Eagle
E NOVA 2
All-in-one super syrup, watermelon
D NOVA 4